Cup of Joy’u Tırtıl Kids satın aldı

Necla DALAN

Türkiye’nin ilk çocuk kitabevi konsepti ile 2006 yılında kurulan Tırtıl Kids, üçüncü nesil kahveci olarak nitelendirilen Cup of Joy’un çoğunluk hisselerini satın aldı.

Suzan Sevengil Serez ve Ebru Döşekçi’nin 2013 yılında kurduğu Cup of Joy, şu anda Zorlu Center, Levent Loft, Vadi İstanbul, Nişantaşı, İstinye Park, Göktürk ve Erenköy şubelerinde müşterilerine hizmet veriyor.

Satın almayla birikte Tırtıl Kids ile Cup of Joy’un ortak sinerji yaratmaya dönük projeler üzerinde çalışacağı ifade ediliyor.

Nalan Erduran’ın kurucusu olduğu, daha sonra Gökçe Kalyoncu’nun devraldığı Tırtıl Kids, Erenköy, Kanyon, UNIQ İstanbul, İGA İç Hatlar ve Sakarya’da şubeleri bulunuyor.

Web sitesinde şirket hakkında “2006 yılında yolculuğuna başlayan Tırtıl Kids, Türkiye’deki çocukların doğru kitapları yol arkadaşı seçmesini sağlamayı hedefler” deniyor.

Okullara ve kurumlara kitap seçimlerinde danışmanlık sunan, belli periyotlarla çocukların gelişimini düzenleyen Tırtıl Kids, Türkçe ve yabancı dillerdeki çocuk kitaplarından oyuncağa, kırtasiye ve aksesuara kadar birçok ürünü müşterileriyle buluşturuyor. Sassi, Moulim Roty, Luddattica, Nosy Crow, Laydbird, Frances Lincoln, Moluk, Happy Yak, Tırtıl Kids’deki markalar arasında…

ÇOCUKLUK ARKADAŞLARI HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Cup of Joy’un hikayesine gelince… Çocukluk arkadaşı olan Suzan Serengil ve Ebru Döşekçi, kendi tabirleriyle iyi kahve yapmayı hedefleyerek yola çıkmış. Bebek’te Yasemin Pasajı’nda küçük bir dükkan açan iki ortak, kuruluşundan bu yana geçen sürede İstanbul’un gözde semtlerine yayılmış durumda. Menülerinde kahve dışında 30’dan fazla pastane ürünü de mevcut.

Ebru Döşekçi, verdiği bir röportajda kuruluş hikayelerini şöyle anlatıyor:

“İyi kahve seven eş dost arasında kulaktan kulağa yayılmaya başladık. İkinci sene pasajda bir dükkan daha kiralayarak mutfak kurduk. Glütensiz, vegan ve sporcular için özel menüler hazırladık. 2015’te ise aynı pasajdaki üçüncü dükkanı da kiralayarak 40 metrekarelik bir alana sahip olduk. İlk dükkanımızın uğuruna inandığımız için onu muhafaza edip diğer ikisini ise birleştirdik. Bu noktada kahvaltılar devreye girdi.

2016’da Zorlu Center şubemizi açtık. 2017 sonunda ise Vadistanbul ve Levent Loft ile dört şubeye ulaştık. 2018’de markamızı daha ileriye taşıyacağına inandığımız yeni bir yatırıma karar verdik. Kahve kavurma konusunda tecrübeli ve SCE eğitmenlik belgelerine sahip Aslı Yaman ve Hanife Özyurt Pekkip ortaklığında Kimma’yı kurduk. Kahveyi kaynağından temin edip kavurarak hem kendimize hem de piyasaya iyi kahve tedarik etmeye başladık. Sadece Türkiye’de değil yakın coğrafyada kariyerini kahve üzerine yapmayı düşünen kişilere eğitim vermeye başladık. 2019’da ise Nişantaşı’nda bir kültür merkezinin bahçesine şube açtık. Bu mekana özel olarak yemek menülerini de genişlettik. Ancak pandemi nedeniyle açılışımızı 2020’nin Haziran ayında yapabildik. Aralık’ta ise Bağdat Caddesi’nde Erenköy Mudo’nun caddeye bakan cephesini kahve köşesine dönüştürerek Cup of Joy Cadde’yi açtık.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir