Aziz Yıldırım, Ali Koç’a çağrıda bulundu ve tepki gösterdi: Özür dilemesi lazım

Fenerbahçe’de seçime kısa süre kala Aziz Yıldırım ve Ali Koç’tan peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Sports Digitale’e konuşan Aziz Yıldırım, Ali Koç’a tepki gösterirken, bir çağrıda da bulundu.

Aziz Yıldırım’ın açıklamalarından ön plana çıkanlar şu şekilde:

‘ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VEREMEYEN BAŞKAN OLMAZ’

Hafta sonu birbirimizi kırmadan, incitmeden bir kongre olmasını diliyorum. Ben 4 sene başarısız oldum diye gönderildiysem, 6 senelik başarısızlık karşısında da kongre üyelerimizin doğru kararı alacağına inanıyorum.

Ben ‘Şampiyon yapacağım’ diyorum. Onlar diyemiyor bunu. Şampiyonluk sözü veremeyen bir insan, başkan olamaz. ‘Ben varken Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar’ diyorsan bunun bahanesi olmaz.

‘MONTELLA İLE GÖRÜŞTÜLER’

Ben geldim Mourinho ile görüştüler. Mersin’de Bursa’da söyledikleri İsmail Kartal’ın ekibini Volkan gibi bizi çocuklarla güçlendirmek istedikleriydi. A Milli Takım antrenörü ile de görüştüler, ‘Maçlar bitsin sonra görüşelim’ cevabını aldılar.

‘ALİ KOÇ GELSİN, AÇIKLASIN’

Bankalar Birliği ile 330 milyon dolarlık anlaşma yaptılar. Hani benim borcum 600’dü? Geri kalan 300 milyon dolar nerede? Niye yalan söylüyorsunuz?

Fenerbahçe, şu an benim bıraktığım borç durumundan daha da kötü durumda. Ali Koç, “Fenerbahçe’den alacağım yok” diyor. Bu kitapta var, 1.5 milyar TL alacağı gözüküyor. Gelsin, açıklasın her şeyi.

‘İSMAİL KARTAL’I BEN ANTRENÖR YAPTIM’

Ben liderim, başkan değilim. Yapım gereği olamam da. 6 senedir ne yaptılar? Ben ‘Galatasaray’ı yeneceğiz’ demesem yener miydik? İsmail Kartal beni Allah’a havale edeceğine kendi yöneticilerini etsin. Benden önce görüştüklerini söylüyorlar Mourinho’yla. İsmail Kartal’ı da ben antrenör yaptım.

‘MOURİNHO İSTERSE BRANCO İLE ÇALIŞABİLİRİZ’

Mourinho’ya teşekkür ederim ‘Ben Fenerbahçe’nin hocasıyım’ dediği için. Ali Bey devamlı tercüme ettiği için yanlış yönlendirme yapabiliyor Branco ile birlikte. Branco ile eğer Mourinho isterse çalışırız.

‘SENİNLE DAHA UCUZA ANLAŞIR MI?’

Biz Mourinho’nun menajeri ile 15 milyon euroya anlaştık, menajerlik ücreti hariç. Bir de bahane uyduruyorlar ‘Biz daha ucuza anlaştık’ diye. Ya benimle 15’e anlaşan insan, seninle daha ucuza anlaşır mı? Ne olduğunu söyleyeyim o zaman, menajerine açıktan para verdiniz. Artık o Fenerbahçe’nin teknik direktörü, onun üzerinden polemik yapmamız yanlış.

‘ÖZÜR DİLEMESİ LAZIM’

Geçen gün Ali Bey bir söz söyledi; ‘At yalanı…’ diye. Bütün kongre üyelerine hakaret ediyor. Böyle şey olur mu? Bütün camiadan özür dilemesi lazım.

‘FEDERASYON SEÇİMLERİNDE ROL OYNAYACAĞIZ’

Federasyon seçiminde rol alacağız. Fenerbahçe’nin haklarını koruyacağını söyleyen, camianın içinden isim seçip koyacağız oraya. O arkadaşları, hem TFF yönetimlerine hem de kurullarına yerleştireceğiz. Orada güçlü olacağız. Her şeyden bilgimiz olacak.

STADYUM PROJESİ

Stadyum projesi için iki alternatif var. İki kale arkası toplam 10 bin kişi artacak. Sonuçta kapasite 60 bin olacak. Ayrıca kale arkalarında alttaki koltukları sökerek ayakta seyirci almayı planlıyoruz. O zaman kapasite 65 bin oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir